Nejsem týmová dvojka, tvrdí Massa. Barrichello ho přesto lituje

29. července 2010 v 17:41 | Kamčous |  Felipe Massa
V souvislosti s událostmi z GP Německa Felipe Massa odmítl, že by u Ferrari plnil roli týmové dvojky vedle Fernanda Alonsa. Takové podmínky by nikdy neakceptoval.

"Ve chvíli, kdy bych měl říct, že jsem jezdec číslo 2, přestanu závodit," uvedl brazilský pilot v Maďarsku. "Hovořil jsem se všemi v týmu a nejsem tady, abych jen závodil, jsem tu, abych vyhrával."

Massa podotkl, že jezdí pro tým a na příkladech s bývalým kolegou Kimim Räikkönenem se snažil dokázat, že pustit týmového kolegu nemusí znamenat status týmové dvojky.

"Pracuji pro tým a víme, jak důležité je pracovat pro tým," uvedl. "Pamatujete si, co se stalo v letech 2007 a 2008, takže nemyslím, že to musím celé znovu vysvětlovat. Pokud má tým šanci vyhrát šampionát, chci pro tým to nejlepší."

Massa dokonce tvrdí, že je po událostech z uplynulé německé Grand Prix ještě silnější. Na otázku, co by se stalo, kdyby se situace z Hockenheimu měla na Hungaroringu opakovat, odpověděl: "Vyhraji."

Tato slova ale svému krajanovi nevěří Rubens Barrichello. Bývalý pilot Ferrari zažil týmovou režii v Maranellu jako kolega Michaela Schumachera a vadila mu, proto odešel.

"Můžu jen říct, že mi je ho velmi líto, když vidím, že si musel projít něčím tak špatným," řekl Barrichello k Massovi. "Nikdo by si neměl tohle prožívat. Felipe je přítel a přál bych si, aby si tímhle nemusel procházet."

Barrichello je pochopitelně zastáncem zákazu týmových příkazů a to, co se stalo v Německu, by chtěl z formule 1 zcela vymýtit. "Měli bychom něco udělat, abychom to zastavili, protože nakonec by z toho mohlo být drama," řekl. "Když závodíte, chcete porazit toho druhého. A není příjemné ani dobré, když tým někoho upřednostní a dá mu vítězství. Proto jsem změnil týmy, proto jsem šel pryč."

"Můžou to změnit lidé, kteří stojí nahoře. Měli byste mít možnost závodit. Pokud šampionát prohrajete o jeden bod, budiž. A pokud šampionát vyhrajete o jeden bod, protože vám ho někdo dal, jaký to má smysl? Nemám zájem o to být neférový mistr světa. Budu to takhle vysvětlovat svým synům a budu s tím spokojený."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama